Dni Otwarte MZAZ

Zarząd Koła w Szczecinie
Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
zaprasza na
DZIEŃ OTWARTY w naszych placówkach:
13 maja 2016 o godzinie 10.00

Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Wieniawskiego 25 w Szczecinie (Pogodno) zaprasza nauczycieli, uczniów ostatnich klas szkół zawodowych oraz rodziców.
W programie:
– prezentacja działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w systemie wsparcia Koła w Szczecinie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym,
– zwiedzanie obiektów, w których funkcjonuje Warsztat (Pogodno oraz Głębokie), prezentacja form rehabilitacji oraz sal rehabilitacyjnych,
– wizyta w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej (zapewniamy transport).
Warsztat Terapii Zajęciowej jest placówką rehabilitacji społeczno – zawodowej, która przygotowuje osoby z upośledzeniem umysłowym do pracy w prowadzonym przez nasze Koło Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej, a następnie na otwartym rynku pracy.

13 maja 2016 w godzinach 12.00-16.00

Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej w Dobrej ul. Spełnionych Marzeń 3
w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich proponuje:
– zwiedzanie działów produkcji MZAZ,
– prezentację wytwarzanych produktów,
– muzykę Orkiestry Perkusyjnej Gamelan,
– piknik rodzinny z grochówką wojskową oraz grillowane kiełbaski,
– gry i zabawy dla dzieci.
Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej utworzony w 2013 r. dla 205 osób w tym 150 osób niepełnosprawnych z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z terenu Szczecina i powiatu polickiego. Wielowydziałowa struktura stwarza osobom niepełnosprawnym warunki pracy odpowiednie do ich predyspozycji, rozwoju osobistego oraz kwalifikacji. Jest miejscem rehabilitacji społecznej i zawodowej i przygotowuje osoby z niepełnosprawnościami do życia w otwartym środowisku.

Serdecznie zapraszamy również w tym samym dniu o godzinie 18.00 do Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej byłego 36 dywizjonu rakietowego WOPK, który stacjonował na tym terenie.
Organizatorem uroczystości jest Związek Żołnierzy Wojska Polskiego Koło nr 28 w Szczecinie.

Z poważaniem

Barbara Jaskierska
Przewodnicząca Zarządu Koła


Polub Nas na FB!